PGE Energia Ciepła wspólnie z krakowskim Ogrodem Doświadczeń zorganizowała Piknik z okazji Dnia Energetyka

19.08.2022
piknik-z-okazji-dnia-energetyka

Zorbing, warsztaty plastyczne, pokaz filmowy w Planetarium, wiele konkursów z nagrodami – takie atrakcje czekały na uczestników Pikniku, zorganizowanego przez PGE Energia Ciepła i Ogród Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie.  W niedzielę, 14 sierpnia, Ogród zamienił się w energetyczną planetę.

 

Piknik z okazji Dnia Energetyka był doskonałą okazją na wspólne rodzinne spędzenie czasu. Podczas trwającego kilka godzin wydarzenia, odwiedzający mieli okazję poznać tajniki pozyskiwania energii, zbudować letnie wiatraczki czy poeksperymentować z cieczą newtonowską. Na miłośników kosmosu czekał także pokaz filmowy 3D w Planetarium.

- PGE Energia Ciepła jako partner miast i regionów czynnie włącza się w działania edukacyjne na terenie miasta. Bez wątpienia krakowski Ogród Doświadczeń jest instytucją, która realizuje takie działania od lat. Różnorodne inicjatywy jak Piknik z okazji Dnia Energetyka pozwalają całym rodzinom poznać wiele zagadnień, związanych z energetyką i wspólnie spędzić wolny czas, bawiąc się i ucząc  – mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Ogród Doświadczeń  im. Stanisława Lema jako oddział Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie to instytucja kultury, która skupia się na upowszechnianiu nauki poprzez udostępnianie instalacji interaktywnych oraz różnorodne zajęcia edukacyjne. Krakowska elektrociepłownia chętnie wspiera takie instytucje, a wspólne projekty to dobry sposób, aby zachęcić najmłodszych do odkrywania tajników nauki.

- To wielka satysfakcja patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci, na to, jak wspaniale się w naszym Ogrodzie Doświadczeń bawią, a jednocześnie uczą praw fizyki w sposób najlepszy z możliwych; poprzez eksperymentowanie. Nauka wcale nie jest nudna, przeciwnie jest fascynująca! Cieszymy się, że dzięki współpracy partnerskiej z PGE Energia Ciepła możemy wzbogacić naszą ofertę  – mówi Edyta Gajewska, kierownik Działu Promocji Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.