PGE Energia Ciepła wspiera szpitale w Bydgoszczy

02.02.2022
177476d4b2e99fdf7f0a2fa4bef878fe

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE kolejny raz przekazała darowizny bydgoskim szpitalom i Fundacji na Rzecz Rozwoju Kardiologii. Ponad 60 tysięcy złotych trafiło na sprzęt medyczny i środki ochrony indywidualnej do walki z kolejną falą zachorowań spowodowanych koronawirusem.

Darowizny pieniężne na łączną kwotę 66 tysięcy złotych trafiły do czterech bydgoskich szpitali: Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego im. T. Browicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii. Pieniądze zostały również przekazane Fundacji na Rzecz Rozwoju Kardiologii w Bydgoszczy.

- W tym trudnym czasie kolejnej fali epidemii koronawirusa zależało nam, aby dołożyć swoją małą cegiełkę na rzecz walki  z pandemią i właśnie dlatego przekazaliśmy wsparcie finansowe bydgoskim szpitalom. Czujemy się zarówno częścią miasta, jak i życia jego mieszkańców, dlatego też jako spółka odpowiedzialna społecznie od wielu lat wspieramy inicjatywy związane z ochroną i promocją zdrowia w naszym województwie - powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Darowizny pieniężne przeznaczono  na realizację projektów dotyczących szeroko rozumianej walki z pandemią koronawirusa. Sprzęt medyczny, środki ochrony indywidualnej, środki dezynfekcyjne – to tylko nieliczne produkty, które szpitale zakupiły dzięki przekazanym środkom. Instytucje medyczne, z pomocą wsparcia finansowego ze strony PGE Energii Ciepła, zaopatrzyły się również w specjalistyczną aparaturę.

wróć do Aktualności