PGE Energia Ciepła wspiera potrzebujących gorzowian

20.01.2021
f0a28379f3b1e73177a3ca381035a059

Kolejny rok z rzędu PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wspiera mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało 30 tys. zł w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. 

„Dzielimy się ciepłem” to ogólnopolski program realizowany przez PGE Energia Ciepła w lokalizacjach, w których spółka posiada swoje aktywa. W 2020 roku w ramach programu, Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało 30 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na uregulowanie rachunków za ciepło oraz ciepłą wodę użytkową najbardziej potrzebujących rodzin, którymi opiekuje się instytucja. 

 - PGE Energia Ciepła jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego cieszymy się, że kolejny raz możemy wesprzeć potrzebujących gorzowian. Szczególnie tych, którzy korzystają z ciepła systemowego dostarczanego przez nas w  bezpieczny i przyjazny dla środowiska sposób. Mam nadzieję, że dzięki naszej pomocy część rodzin wkroczyła z optymizmem w nowy rok – powiedział Wojciech Dobrak, Dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Podobnie jak w 2019 roku symboliczny czek został przekazany na ręce władz miasta oraz Beaty Kulczyckiej, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. To kolejny efekt dobrej współpracy PGE Energia Ciepła z lokalnymi władzami samorządowymi.

- Wsparcie bardzo się przyda naszym mieszkańcom. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest konkretnym finansowym wsparciem najbardziej potrzebujących, ale jest też gestem jedności, wspólnoty - co jest, w tych trudnych czasach ważne dla nas wszystkich – powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ds. społecznych.

Program „Dzielimy się ciepłem” jest realizowany w miastach, gdzie PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie: w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie.

wróć do Aktualności