PGE Energia Ciepła wspiera krakowski sport

26.07.2023
pge-energia-ciepla-wspiera-krakowski-sport_informacja-prasowa-3-

PGE Energia Ciepła została sponsorem tytularnym 16. Biegu Trzech Kopców. Wsparcie PGE przyczyni się do promocji idei sportowej rywalizacji, zachęcając jeszcze więcej mieszkańców miasta i turystów do uprawiania sportu poprzez udział w tym wydarzeniu. Organizatorem biegu jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

 

- PGE Energia Ciepła aktywnie udziela się w lokalizacjach, gdzie prowadzi swoją działalność. Chętnie angażujemy się w działania sportowe, wspierające lokalne społeczności. Nasza współpraca z Zarządem Infrastruktury Sportowej przy organizacji PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców, popularyzującym sport i aktywne spędzanie czasu wśród mieszkańców Krakowa, jest kolejnym krokiem w realizacji naszej misji jako partnera miast i regionów – mówi Maciej Jankiewicz, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Współpraca przy PGE Energia Ciepła 16. Biegu Trzech Kopców została zainaugurowana 26 lipca br. w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Cieszę się, że największy w Polsce producent energii elektrycznej i ciepła PGE Energia Ciepła SA postanowił dołączyć do biegowej rodziny i włączyć się w organizację Biegu Trzech Kopców jako sponsor tytularny. Jestem przekonany, że dzięki temu 16. PGE Energia Ciepła Bieg Trzech Kopców będzie wyjątkowym wydarzeniem, które na długo zapisze się w pamięci uczestników – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

PGE Energia Ciepła już po raz drugi została sponsorem Biegu Trzech Kopców. Wydarzenie to stanowi ważną część Królewskiej Triady Biegowej, która na stałe wpisała się w historię sportowego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, które corocznie gromadzi na trasie tysiące biegaczy, a także ich rodzin, kibiców i mieszkańców. W ubiegłej edycji biegu wzięło w nim udział blisko 3000 osób.

PGE Energia Ciepła jest największym w Polsce producentem ciepła, wytwarzanego w procesie wysokosprawnej kogeneracji. W Krakowie zaspokaja ponad 70 proc. miejskiego zapotrzebowania na ciepło. Oprócz swojej działalności podstawowej, spółka od lat aktywnie angażuje się w życie miasta i wspiera lokalne działania z zakresu sportu i aktywności fizycznej. Spółka współpracuje z wieloma klubami piłkarskimi jak KS Prądniczanka Kraków czy juniorską drużyną żużlową Falubaz Zielona Góra, dzięki czemu aktywnie włącza się w rozwój sportowy młodego pokolenia i przyczynia się do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Informacje o zapisach na PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców znajdą Państwo na stronie ZIS.