PGE Energia Ciepła wspiera akcję „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”

15.11.2021
ec05d7b1aa13d5b978e5b0f6c7402967

PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu z Grupy PGE wsparła akcję Straży Miejskiej „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”.  Jednym z działań przeprowadzonych w ramach tego projektu była prelekcja dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Zgierzu.

Planowo akcja „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze” miała odbyć się już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii została przeprowadzona dopiero jesienią br. Prelekcja dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego zorganizowana została z wykorzystaniem miasteczka ruchu drogowego, które wyposażone jest między innymi w auto-chodziki imitujące pojazdy służb ratowniczych – w tym Pogotowia Energetycznego z logo PGE Energia Ciepła

- PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu jest częścią miejskiego ekosystemu. Jednym z głównych celów naszej działalności jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańcom Zgierza, ale podejmujemy również szereg innych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając takie projekty jak „Bądź bezpieczny i widoczny na drodze”, które promują kulturę bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych - mówi Wojciech Portacha, p.o. dyrektora Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Zgierzu.

Gościem specjalnym spotkania z przedszkolakami był Przemysław Staniszewski – Prezydent Miasta Zgierza. Dzieci w ramach wspierania akcji bezpieczeństwa na drodze, otrzymały od przedstawicieli PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu upominki, np. opaski odblaskowe, koszulki i balony.