PGE Energia Ciepła przekazała niemal pół miliona zł potrzebującym w ramach ogólnopolskiego programu Dzielimy się ciepłem

22.12.2022
dzielimy-sie-cieplem_plakat_pge-energia-ciepla

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, realizuje program „Dzielimy się ciepłem” już od wielu lat. Udziela wsparcia najbardziej potrzebującym odbiorcom ciepła sieciowego. W 2022 r. w ramach programu, przekazała pół miliona zł podmiotom wrażliwym społecznie z 12 miast, w których spółka ma swoje elektrociepłownie.

Każdego roku do odbiorców potrzebujących wsparcia PGE Energia Ciepła przekazuje dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W 2022 roku PGE Energia Ciepła również kontynuuje wsparcie potrzebującym w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Pomoc w tym roku otrzymało 30 podmiotów wrażliwych społecznie.

Dzięki programowi „Dzielimy się ciepłem” we wszystkich lokalizacjach PGE Energia Ciepła przekazała na opłaty rachunków za ogrzewanie w sumie 2 mln zł w ciągu 5 lat istnienia spółki, a tylko w 2022 r. niemalże pół miliona zł. Skorzystały z tych dopłat m.in. żłobki, szpitale, domy pomocy społecznej, a wszystko po to, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje.

Jesteśmy częścią lokalnych społeczności i współpraca także z instytucjami wrażliwymi społecznie jest dla nas bardzo ważna. Stawiamy sobie za cel bycie strategicznym partnerem w zrównoważonym rozwoju regionów, w których obecne są elektrociepłownie PGE Energia Ciepła – mówi Przemysław Kołodziejak, prezes zarządu PGE Energia Ciepła. – Dlatego pomagamy najbardziej potrzebującym odbiorcom ciepła w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Dzięki niemu we wszystkich naszych lokalizacjach możemy wesprzeć w tym przedświątecznym okresie odbiorców w trudnej sytuacji życiowej – dodaje.

Dzielimy się ciepłem

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.