PGE Energia Ciepła pomaga Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim

01.02.2021
3140c7e5a144f5ee9267b67bef337e7f

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, kolejny raz wspiera gorzowskie hospicjum. Pod koniec ubiegłego roku placówka otrzymała darowiznę z przeznaczeniem na zakup leków i środków medycznych.

Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim powstało w 1993 roku. Od początku swojej działalności opiekuje się pacjentami z chorobami postępującymi i nieuleczalnymi, w tym nowotworami, a także osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Od lat pracownicy gorzowskiego Oddziału PGE Energia Ciepła wspierają tę placówkę. W ciągu ostatnich 5 lat spółka wsparła hospicjum na kwotę ponad 100 tysięcy zł. W ubiegłym roku PGE Energia Ciepła przekazała gorzowskiemu hospicjum 19 tys. zł z przeznaczeniem na zakup leków i środków medycznych.

- Gdy tylko pojawia się taka możliwość, to zawsze z ogromną chęcią angażujemy się w pomoc dla Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Czujemy się częścią zarówno miasta, jak i życia jego mieszkańców. Dlatego też jako spółka odpowiedzialna społecznie, jeżeli to tylko możliwe, wspieramy inicjatywy niosące pomoc mieszkańcom Gorzowa – powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Hospicjum św. Kamila każdego dnia mierzy się z wieloma wyzwaniami. Do codziennych obowiązków należy m.in. prowadzenie hospicjum stacjonarnego, domowego, w tym osobnego dedykowanego dla dzieci, a także działu pobytu dziennego i fizjoterapii. Pracownicy placówki udzielają także opieki psychologicznej oraz duchowej.

- W tym niezwykle trudnym roku dla służby zdrowia, a szczególnie dla takiej placówki jak hospicjum, wsparcie finansowe od PGE Energia Ciepła jest najwyższej wagi. Pozwala ono na nasze dalsze funkcjonowanie. Dzięki niemu możemy nieść pomoc chorym i ich bliskim. Ten gest, to przyczynek do wzmocnienia wiary w dobro, za co chciałbym serdecznie podziękować  - mówi Marek Lewandowski, dyrektor Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim.

Istnieje także możliwość indywidualnego wsparcia placówki. Każdy może stać się członkiem wspierającym. Aby nim zostać wystarczy wypełnić deklarację ze wskazaniem dobrowolnej kwoty, jaką chcemy co miesiąc przekazać na konto hospicjum. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: https://hospicjum-gorzow.pl/index.php/czlonkowie-wspierajacy/