PGE Energia Ciepła po raz kolejny wspiera krakowski Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera

07.12.2022
pge-energia-ciepla-oddzial-nr-1-w-krakowie

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, co roku wspiera instytucje pomagające potrzebującym, przekazując darowizny na wsparcie ich codziennej działalności. W tym roku również Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie mógł liczyć na finansowe wsparcie.

Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie to największy w Małopolsce szpital specjalistyczny. Placówka istnieje od grudnia 1993 r. i każdego dnia przyczynia się do ratowania zdrowia i życia krakowian. Pracownicy krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła regularnie wspierają tę placówkę.

- PGE Energia Ciepła jest spółką odpowiedzialną społecznie, dlatego każdego roku wspieramy inicjatywy, niosące pomoc mieszkańcom Krakowa. Wsparcie dla Szpitala im. Rydygiera
w Krakowie zaowocuje nowym sprzętem dla Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Ręki, a to
w znacznym stopniu przyczyni się do jeszcze lepszego wykorzystania jego potencjału z zakresu rehabilitacji
- mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

W tym roku PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie przekaże 20 tys. złotych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla działającego w strukturze szpitala Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Ręki, które jest unikatową w skali kraju jednostką, prowadzącą kompleksową diagnostykę i ocenę funkcji ręki, a także rehabilitację osób po wielotkankowych uszkodzeniach ręki i wysokospecjalistycznych zabiegach chirurgicznych. Kwota darowizny zostanie przekazana na zakup szyny CPM do rehabilitacji kończyny górnej. Szyna znacznie poprawi warunki i efekty rehabilitacji, czego efektem będzie szybszy powrót do zdrowia i poprawa jakości życia pacjentów.

- Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie do rehabilitacji pacjentów, którzy doznali utraty bądź obniżenia sprawności funkcji ręki na skutek wady wrodzonej, urazu czy przebytego zabiegu. Pacjentami naszego Centrum są często osoby po traumatycznych przeżyciach życiowych jak wypadki, operacje rekonstrukcyjne kończyn czy operacje na tle onkologicznym, co czyni proces rehabilitacji kluczowym dla odzyskania przez nich nie tylko sprawności, ale także jakości i sensu życia – mówi lek. med. Artur Asztabski, prezes Zarządu Szpitala.

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie posiada 668 łóżek na 24 Oddziałach Szpitalnych, 28 Specjalistycznych Poradni i 140 łóżek w Zakładzie Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim. Rocznie udziela pomocy stacjonarnej ponad 40 tys.,
a ambulatoryjnie około 150 tys. pacjentów.

Udzielone wsparcie jest kontynuacją działań wspierających placówki medyczne. W 2021 r. Szpital im. Rydygiera otrzymał darowiznę w wysokości 30 tys. złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, zaś w 2020 roku PGE Energia Ciepła przekazała darowiznę w kwocie 25 tys. złotych dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Z zakupionego sprzętu korzystają medycy z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.