PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże Pracodawcą Przyjaznym Gdańskiej Szkole Zawodowej

17.03.2022
d6ce440ff59b781bb70548eda1da3470

PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże, spółka z Grupy PGE, została uhonorowana przez Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz tytułem „Pracodawca Przyjazny Gdańskiej Szkole Zawodowej". Do konkursu, mającego swój finał w trakcie Gdańskiego Tygodnia Zawodowca, spółka nominowana została przez Zespół Szkół Energetycznych, z którym od 14 listopada 2016 roku ma podpisane porozumienie o współpracy.

- Z Zespołem Szkół Energetycznych w Gdańsku współpracujemy od ponad 5 lat, zachęcając młodzież do wyboru zawodu energetyka i edukacji w tym kierunku. Jako największy wytwórca ciepła i energii elektrycznej na Pomorzu pokazujemy młodym ludziom, że to zawód przyszłości, a proponowana ścieżka kariery w naszych elektrociepłowniach jest atrakcyjna – powiedziała Elżbieta Kowalewska, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże. – W PGE Energia Ciepła stawiamy na ciągły rozwój, inwestowanie w pracowników, wprowadzanie nowoczesnych technologii. Najbliższe miesiące i lata to czas nowych inwestycji w naszych elektrociepłowniach. Młodzi energetycy mają zatem szansę uczestniczyć w transformacji technologicznej polskiego ciepłownictwa - dodaje Elżbieta Kowalewska.

W ramach podpisanego ze szkołą energetyczną Porozumienia, co roku uczniowie klas I oraz II biorą udział w pokazowej lekcji energetyki na terenie elektrociepłowni w Gdańsku. Uczniowie klas III odbywają praktyki, a ci, którzy wykazują się największym zaangażowaniem i chęcią zdobywania nowych umiejętności oraz kompetencji zawodowych otrzymują nagrody finansowe. Dostępny jest także płatny staż dla absolwentów – dla najlepszych zakończony ofertą podjęcia pracy. W ciągu ostatnich 5 lat w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła w Gdańsku i Gdyni zatrudnienie znalazło 27 absolwentów Zespołu Szkół Energetycznych i kolejni będą niezbędni, aby zastąpić pracowników odchodzących na emeryturę.