PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Rzeszowie

03.01.2022
58bb73851eda9b713cbeb615529c68df

Już po raz trzeci Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie z Grupy PGE,  wzięła udział w programie „Dzielimy się ciepłem”, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców ciepła sieciowego. Program skierowany jest m.in. do ośrodków pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i innych placówek, z których korzystają odbiorcy wrażliwi społecznie.

Beneficjentami tegorocznej edycji programu zostały: Fundacja Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci oraz Placówka Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”, znajdująca się w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Beneficjenci otrzymali czeki na łączną kwotę 30 tys. zł.  

 

- Rzeszowska elektrociepłownia jest największym w mieście producentem ciepła i energii elektrycznej. Dostrzegamy i angażujemy się w problemy lokalnych mieszkańców. Przekazana pomoc finansowa  pomoże w obniżeniu opłat za ogrzewanie i korzystanie z ciepłej wody użytkowej podmiotom będącym w trudnej sytuacji materialnej. Udział w programie „Dzielimy się ciepłem” już po raz trzeci umożliwił nam wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego  – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

Mając na względzie ideę odpowiedzialności społecznej oraz kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju i czynnego udziału w życiu lokalnej społeczności, rzeszowska elektrociepłownia niesie pomoc najbardziej potrzebującym oraz tym, którzy sami często nie potrafią o taką pomoc poprosić.

- W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękujemy za przekazane wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i życzliwość wobec małych Pacjentów Hospicjum. Wierzymy, że w przyszłości zaowocują one wrażliwością oraz zrozumieniem wobec najbardziej potrzebujących – powiedział Rafał Ciupiński, Prezes Zarządu Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.    

- Gmina Miasto Rzeszów otrzymała darowiznę od Fundacji PGE. Kwota zostanie przeznaczona dla podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego „PRZYSTAŃ”. W imieniu swoim, pracowników i dzieci serdecznie dziękuję za otrzymane wsparcie finansowe i cieszymy się, że darowizna trafiła do naszej jednostki – powiedziała Irena Marszałek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

 

Dzielimy się ciepłem

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.