PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Lublinie

13.01.2021
86ed6b0a4f3ebd144421e2cc3d721da3

PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem". Pomoc finansową w 2020 r. otrzymały dwa lubelskie szpitale. To wsparcie jest szczególnie istotne ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią.

Beneficjentami programu zostały: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie oraz Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie. Przedstawiciele instytucji otrzymali od PGE Energia Ciepła symboliczne czeki na łączną kwotę 31 tysięcy złotych.

- Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków jest wytwórcą ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Swoją misję postrzegamy jednak szerzej, jako angażowanie się w pomoc najbardziej potrzebującym, szczególnie w trudnym dla wszystkich okresie pandemii. Poprzez program "Dzielimy się ciepłem" pomagamy pokryć rachunki za ciepło i ciepłą wodę użytkową - mówi Paweł Okapa, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków.

- W imieniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego pragniemy gorąco podziękować PGE Energia Ciepła za wsparcie, tak ważne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdy gest życzliwości. Doceniamy troskę PGE Energia Ciepła o lubelskie szpitale, które znajdują się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, zarówno organizacyjnej, jak i finansowej. Cieszymy się, że to właśnie nasz szpital został beneficjentem udzielonego wsparcia. Jest to dla nas duża pomoc - mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

- Pomoc finansowa otrzymana od PGE Energia Ciepła była dla nas prawdziwym prezentem pod choinkę. Otrzymana darowizna pozwoli nam pokryć zobowiązania wobec Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej - podkreśla Tadeusz Duszyński, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Program "Dzielimy się ciepłem", realizowany od lat przez PGE Energia Ciepła, ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie.

wróć do Aktualności