PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Krakowie

20.12.2021
79e0e4959984f3d8ae024775b3827e7a

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE - właściciel krakowskiej elektrociepłowni - w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” wspiera odbiorców wrażliwych społecznie. W tym roku po raz kolejny, przekaże blisko 75 tysięcy złotych dziesięciu organizacjom pożytku publicznego, włączając się w krakowską akcję społeczną „Podzielmy się ciepłem”.

Krakowska elektrociepłownia od kilkunastu lat angażuje się w pomoc mieszkańcom Krakowa. Jesteśmy jednym z inicjatorów akcji społecznej „Podzielmy się ciepłem”. Prowadzone przez nas lokalne działania wpisują się w ogólnopolski program PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”, który jest skierowany do odbiorców wrażliwych społecznie w lokalizacjach, w których nasza spółka posiada elektrociepłownie – mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. - Cieszę się, że 10 krakowskich organizacji, które na co dzień niosą pomoc innym, otrzyma od nas prezent pod choinkę.

Już po raz piętnasty PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie, Miasto Kraków i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie w ramach akcji „Podzielmy się ciepłem” wspierają organizacje pozarządowe w stolicy Małopolski poprzez dofinansowanie zakupu ciepła sieciowego oraz ciepłej wody użytkowej. Wartość tegorocznego wsparcia udzielonego przez wszystkich partnerów programu wyniesie prawie 140 tys. zł.

PGE Energia Ciepła przeznaczy na ten cel blisko 75 tys. zł.

Darowiznę otrzymają instytucje, które posiadają status organizacji pozarządowej, zajmują się pomocą osobom potrzebującym, mają dostęp do miejskiej sieci ciepłowniczej i nie zalegają z płatnościami faktur za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

W poniedziałek, 20 grudnia 2021 r. ogłoszono wyniki akcji, a organizacje pozarządowe zakwalifikowane do otrzymania wsparcia otrzymały symboliczne czeki.

Lista organizacji, które otrzymają wsparcie od PGE Energia Ciepła w Krakowie:

  1. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Ognisko”
  2. Fundacja Ukryte Skrzydła
  3. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza"
  4. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie
  5. Stowarzyszenie „Lajkonik”
  6. Bank Żywności w Krakowie
  7. Fundacja Internationaler Bund Polska
  8. Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei"
  9. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Krakowski
  10. Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych KLIKA

Akcja społeczna „Podzielmy się Ciepłem” jest realizowana przez gminę miejską Kraków we współpracy z partnerami - producentami ciepła oraz dystrybutorem.