PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Gorzowie Wielkopolskim

17.01.2023
dzielimy-sie-cieplem-gorzow-wlkp-jpg

Kolejny rok elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE dzieli się ciepłem w Gorzowie Wielkopolskim. Do lokalnych organizacji pożytku publicznego trafiło łącznie 65 tys. zł.

 

„Dzielimy się ciepłem” to ogólnopolski program PGE Energia Ciepła skierowany do najbardziej potrzebujących odbiorców. Jego celem jest wsparcie osób i lokalnych instytucji, które korzystają z ekologicznego ciepła sieciowego. Pieniądze są przeznaczone m.in. na dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. 

W Gorzowie Wielkopolskim kolejny rok z rzędu Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła przekazała darowiznę Gorzowskiemu Centrum Pomocy Rodzinie (30 tys. zł), Hospicjum św. Kamila (20 tys. zł) oraz Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna (15 tys. zł).

- Za nami najtrudniejsze miesiące działalności w ostatnich latach. Jesteśmy jednak spółką odpowiedzialną społecznie i nie zapominamy o naszych odbiorcach. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny, które korzystają z naszego ekologicznego ciepła sieciowego. Wierzymy, że dzięki tej pomocy możemy wejść z optymizmem w nowy rok - powiedział Wojciech Dobrak, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim.

Podobnie jak w ubiegłych latach, symboliczny czek został przekazany na ręce władz miasta oraz Beaty Kulczyckiej, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. To kolejny efekt dobrej współpracy PGE Energia Ciepła z lokalnymi władzami samorządowymi.

- Dzięki współpracy miasta z PGE Energia Ciepła i programowi „Dzielimy się ciepłem” ponownie możemy jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, szczególnie w tym trudnym ekonomicznie czasie. Doceniamy ten gest podwójnie, bo jest to konkretne wsparcie finansowe, ale jednocześnie akt solidarności z najbardziej potrzebującymi mieszkańcami miasta - powiedziała Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego ds. społecznych.

Dzielimy się ciepłem

"Dzielimy się ciepłem" to autorski program wsparcia dla najbardziej potrzebujących odbiorców. PGE Energia Ciepła w miastach, w których posiada swoje elektrociepłownie (m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie) pomaga organizacjom pozarządowym, które działają na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, a także rodzinom wskazanym przez MOPS-y. W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i znalazł się wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. W ciągu ostatnich 5 lat PGE Energia Ciepła w ramach programu „Dzielimy się ciepła” przekazała na wsparcie potrzebujących odbiorców ponad 2 mln zł.