Mikołaje z KOGENERACJI obdarowali wrocławskie dzieci

21.12.2018
3887e934442d6d4b0cab638fa82be20b

Smocza łódź pełna Mikołajów zacumowała w piątek przy Barce Tumskiej we Wrocławiu. W rolę brodatych dobrodziejów wcielili się sportowcy z Towarzystwa Sportowo Turystycznego, działającego przy KOGENERACJI, spółki należącej do PGE Energia Ciepła, będącej częścią Grupy Kapitałowej PGE. Już po raz szósty obdarowano upominkami niepełnosprawne dzieci w ramach akcji „Podaruj dziecku uśmiech - Mikołaje są wszędzie”.

W tym roku załoga smoczej łodzi wrocławskiej elektrociepłowni wręczyła prezenty podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań” we Wrocławiu. Do spotkania doszło na Barce Tumskiej - Hotelu Tumskim, który wspólnie z KOGENERACJĄ i działającym przy niej Towarzystwem Sportowo Turystycznym współorganizuje całe przedsięwzięcie.

Pomoc potrzebującym daje nam ogromną satysfakcję. Jesteśmy lokalnym producentem ciepła, ale prócz tego chcemy być również firmą, która ciepło myśli o potrzebujących z wrocławskiej aglomeracji – podkreśla Paweł Szczeszek, prezes KOGENERACJI.

Jacek Wojtyłło z Towarzystwa Sportowo Turystycznego, koordynator akcji, wyjaśnia, że przygotowania do dorocznej mikołajowej imprezy sprawiają jej uczestnikom mnóstwo radości.

- Postać Mikołaja budzi w każdym z nas bardzo pozytywne emocje. Rzadko się jednak zdarza, by Mikołaj wyruszał z prezentami drogą wodną. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę – wybór padł na smoczą łódź ze względu na nasze sportowe zainteresowania – powiedział Jacek Wojtyłło.

Pomysł na pływających Mikołajów zrodził się w 2012 roku. Od tego czasu Towarzystwo Sportowo Turystyczne wraz z KOGENERACJĄ obdarowali już 300 osób, w tym przede wszystkim niepełnosprawne dzieci i młodzież oraz ich opiekunów. W tym roku plecaki wypełnione słodyczami trafiły do 60 osób.

W poprzednich latach świąteczne upominki zostały przekazane między innymi uczniom szkoły przysposabiającej do pracy z ul. Wejherowskiej, czy uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej „Muminki” prowadzonej przez Fundację im. Brata Alberta.