Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła Liderem Edukacji Branżowej w Małopolsce

13.09.2023
kongres-edukacji-gala-2-

11 września br. w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbył się Kongres Edukacji Zawodowej. Podczas wydarzenia wręczono wyróżnienia  firmom i przedsiębiorcom od lat aktywnie wspierającym kształcenie zawodowe i budującym jego przyszłość we współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego. Wśród laureatów tej prestiżowej nagrody znalazła się krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Tegoroczny Kongres Edukacji Zawodowej, organizowany przez małopolski Samorząd, to święto kształcenia zawodowego w województwie. Wśród zaproszonych gości znalazły się podmioty, związane z edukacją zawodową w regionie, małopolskie uczelnie wyższe, szkoły średnie, a także przedstawiciele małopolskich przedsiębiorstw i instytucji prowadzących placówki oświatowe. Podczas wydarzenia podsumowano ostatnie lata działań w zakresie rozwoju edukacji, a także wręczono nagrody „Lider Edukacji Branżowej” lokalnym firmom i przedsiębiorstwom, które od lat podejmują wysiłki na rzecz kształcenia i rynku pracy.

Wśród wyróżnionych znalazła się PGE Energia Ciepła, największy w Polsce producent ciepła sieciowego, który aktywnie wspiera małopolskie kształcenie zawodowe. Jako partner miast
i regionów, a także solidny pracodawca, świadomy dynamicznych zmian na rynku pracy, unowocześnia i rozwija krakowską edukację zawodową, która wraz z integracją środowisk szkolnych i świata biznesu staje się kluczowym czynnikiem w budowaniu przyszłości miasta oraz lokalnej gospodarki. Od 2017 roku spółka współpracuje z Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie, proponując uczniom autorski program „Energetyczna Kariera”, który przede wszystkim umożliwia naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy dzięki szerokiej ofercie praktyk zawodowych i staży.

Nagrodę z rąk Marty Malec-Lach, Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, odebrał Radosław Ilczuk, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie oraz Anna Balcerek, zastępca dyrektora ds. personalnych w PGE Energia Ciepła.

- Otrzymana nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem oraz dowodem, że podejmowane przez nas działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego są skuteczne. Stanowi to dodatkową motywację do rozwijania współpracy z Samorządem Województwem Małopolskim i Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie, w ramach której nieustannie poszukujemy ambitnych i otwartych na nowe wyzwania w branży energetycznej przyszłych pracowników elektrociepłowni – powiedział Radosław Ilczuk, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

PGE Energia Ciepła od lat obejmuje patronatem profilowane klasy pierwsze w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie i aktywnie towarzyszy uczniom w ich procesie edukacyjnym.
W ramach programu „Energetyczna Kariera” oferuje szeroką gamę praktyk zawodowych oraz staży, które umożliwiają poznanie elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami. Dzięki wzajemnej otwartości, zaangażowaniu oraz ścisłej współpracy spółka corocznie uczestniczy w krakowskim Festiwalu Zawodów, bierze udział w Tygodniu Zawodowców, a także organizuje cykliczne warsztaty z zakresu energetyki i ciepłownictwa z udziałem nauczycieli ZSE oraz ekspertów z krakowskiej elektrociepłowni.  W maju spółka została wyróżniona przez Radę Miasta Krakowa nagrodą „Most do przyszłości” za  działania na rzecz współpracy edukacji i energetyki  oraz wkład w promowanie i modernizację kształcenia zawodowego w Krakowie.

 

wróć do Aktualności