Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła była partnerem 15. Biegu Trzech Kopców w Krakowie

06.10.2022
bieg-trzech-kopcow-w-krakowie1

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisały umowę sponsoringową, której pierwszym owocem była współpraca podczas  organizacji 15. edycji Biegu Trzech Kopców. To cykliczna impreza, która corocznie gromadzi tysiące osób, spragnionych sportowej rywalizacji na niecodziennej trasie biegowej.

 

Uczestnicy biegu stanęli na starcie w niedzielę, 2 października. Do pokonania mieli 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Wsparcie krakowskiej elektrociepłowni w Biegu Trzech Kopców pomogło w sprawnej organizacji wydarzenia, a także przyczyniło się do jeszcze lepszego wykorzystania potencjału biegowego tej imprezy, poprzez krzewienie idei sportowej rywalizacji w duchu fair play.

- Wsparcie lokalnych działań sportowych to ważna misja krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Nasza współpraca z Zarządem Infrastruktury Sportowej przy organizacji 15. Biegu Trzech Kopców, popularyzującym sport i aktywne spędzanie czasu wśród mieszkańców miasta,  była kolejnym krokiem w jej realizacji – mówi Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) to pierwsza tego typu jednostka w Polsce, skupiająca szeroki zakres kompetencji w dziedzinie sportu i kultury fizycznej. ZIS zajmuje się m.in. budową i modernizacją infrastruktury sportowo-rekreacyjnej miasta, a także odpowiada za organizację i współorganizację w Krakowie wielkich wydarzeń sportowych. Wśród nich jest Bieg Trzech Kopców.

PGE Energia Ciepła jako partner miast i regionów aktywnie angażuje się w życie lokalnych społeczności i wspiera różnorodne działania z obszaru sportu. Spółka współpracuje z wieloma klubami piłkarskimi jak KS Prądniczanka Kraków czy juniorską drużyną żużlową Falubaz Zielona Góra, dzięki czemu aktywnie włącza się w rozwój sportowy młodego pokolenia i przyczynia się do popularyzacji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.