KOGENERACJA sponsorem tytularnym zawodów Biegaj w Siechnicach

25.05.2022
49f07c7fdce9cb8c0fa03c3aabe61ad4

W niedzielę, 5 czerwca w centrum Siechnic już po raz dwunasty odbędą się biegi uliczne na pięć i dziesięć kilometrów o puchar Burmistrza Milana Ušáka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a jego sponsorem tytularnym -  już trzeci raz -  został Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Siechnicki bieg cieszy się wśród mieszkańców aglomeracji wrocławskiej dużym zainteresowaniem. W ubiegłorocznych zawodach wzięło udział 485 osób. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo wpisuje się w obchody 25-lecia nadania Siechnicom praw miejskich.

Wśród uczestników biegu, jak co roku, nie zabraknie przedstawicieli KOGENERACJI, sponsora tytularnego tego wydarzenia.

- Życzymy wszystkim uczestnikom biegu dużo sił i motywacji mówi Andrzej Jedut, prezes zarządu zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA - Nasza elektrociepłownia jest nieodłącznym elementem krajobrazu Siechnic już od ponad stu lat, z tym większym więc zaangażowaniem włączamy się w lokalne inicjatywy. Niebawem, wraz z uruchomieniem nowej jednostki gazowej, która zastąpi obecną elektrociepłownię węglową, zaczniemy pisać nowy rozdział naszej współpracy z lokalną społecznością.

Jacek Urbanowicz, Prezes Stowarzyszenia Pro-Run podkreśla: – Wszyscy wracamy do biegania po pandemii. Cieszymy się z tego, że możemy startować, jak dawniej. Zawody w Siechnicach to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić swoje możliwości na równej i płaskiej trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki współpracy z KOGENERACJĄ możemy realizować bieg na najwyższym poziomie, wspólnie włączając się w obchody 25-lecia nadania praw miejskich Siechnicom – dodaje Urbanowicz.

Zapisy na bieg są możliwe pod adresem e-mail: http://www.siechnice.pro-run.pl