KOGENERACJA partnerem tegorocznej akcji „EKOSTRAŻ i Przyjaciele”

14.12.2021
9eacdddac34648bfc7777712283fd87e

Już czwarty rok z rzędu Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERCJA S.A. należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE pomaga zwierzętom będącym pod opieką wrocławskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ. Jak co roku, w grudniu rozpoczyna się sprzedaż kalendarzy na nadchodzący rok, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na opiekę nad pokrzywdzonymi i bezdomnymi zwierzętami.

„EKOSTRAŻ i Przyjaciele” to temat przewodni tegorocznej edycji niezwykłych kalendarzy, których bohaterami są podopieczni stowarzyszenia. Na kartach kalendarza można zobaczyć psy, koty, jeże, króliki, fretki, a nawet gołębicę. Towarzyszą im na zdjęciach znane postaci związane z Wrocławiem, które zdecydowały się wesprzeć EKOSTRAŻ charytatywnie. Niektórzy z nich angażują się jeszcze mocniej w pomoc zwierzętom, dając im tymczasowe domy, pomagając w ramach wolontariackich dyżurów, uczestnicząc w eventach oraz przekazując organizacji finansowe wsparcie.

- Wolontariuszom EKOSTRAŻY należą się słowa uznania za ich wielkie serce - mówi Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI. – Cieszymy się, że możemy przyczynić się do realizacji tak szlachetnej inicjatywy.

Katarzyna Szakowska, rzeczniczka prasowa EKOSTRAŻY dodaje: - Z KOGENERACJĄ współpracujemy od 2018 roku, realizując wspólnie rozmaite akcje na rzecz zwierząt w potrzebie. W tym roku stworzyliśmy już razem grę edukacyjną “Dzikie w mieście”. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony naszego partnera, tym razem przy tworzeniu kalendarza – dodaje.

Kalendarze można zamawiać pod linkiem: https://zrzutka.pl/dfdx3b

Zysk z ich sprzedaży pokryje koszty interwencji przeprowadzanych przez EKOSTRAŻ, zostanie też przeznaczony na wyżywienie i leczenia zwierząt w potrzebie.

- Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim, którzy współpracowali przy sesjach zdjęciowych i mocno trzymamy kciuki, by przy okazji wydarzyło się wiele dobra, jak choćby adopcje naszych „bezdomniaków” - mówi Marta Zienkiewicz z EKOSTRAŻY, koordynatorka projektu.