Elektrociepłownia „Zielona Góra” podsumowała tegoroczny sezon zimowy

14.04.2022
0dc7ad0bd8b22c34f00fd6047bc7a6aa

Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A. spółka należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE podsumowała zakończony sezon zimowy. W tym roku zima była cieplejsza od ubiegłorocznej. 26 grudnia 2021 r. odnotowano najniższą temperaturę -10°C. Dla porównania w poprzednim roku najniższa temperatura na zewnątrz wyniosła -12,8°C.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” jest producentem ciepła i energii elektrycznej oraz dystrybutorem i jedynym dostawcą ciepła do systemu ciepłowniczego w Zielonej Górze. Spółka jest również właścicielem sieci ciepłowniczej w mieście. Udział w rynku ciepła w Zielonej Górze wynosi 47%.

Na podstawie prognozowanych zmian temperatury powietrza przygotowywana jest prognoza zapotrzebowania na moc. Pozwala to na optymalizację produkcji ciepła, z uwzględnieniem obowiązujących norm środowiskowych.

- Elektrociepłownia „Zielona Góra” pracuje przez cały rok. Dostarczamy mieszkańcom ciepło niezależnie od pory roku czy panujących temperatur. Jesteśmy przygotowani na dużo niższe temperatury dzięki posiadanemu zapasowi mocy. Przy wskazaniach -10°C wykorzystaliśmy 48% mocy cieplnej naszych urządzeń – podsumowuje Radosław Czapski, prezes Elektrociepłowni „Zielona Góra.

Zielonogórska elektrociepłownia jest spółką dbającą o środowisko naturalne. 100 proc. energii elektrycznej  i ponad 90 proc. ciepła wytwarza w bloku gazowo – parowym, zasilanym gazem ziemnym ze złóż krajowych. Pozostałą ilość ciepła produkuje w nowoczesnych kotłach gazowo – olejowych, gdzie gaz jest paliwem podstawowym.