Elektrociepłownia Zielona Góra partnerem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej

23.08.2019
7ad50629fb29600f178aab8a3f1b352d

Elektrociepłownia Zielona Góra, należąca do PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy Kapitałowej PGE,wspiera piknik organizowany przez Aeroklub Ziemi Lubuskiej na terenie lotniska w Przylepie.

Wydarzenie pod nazwą LOTTO AirFit, czyli sportowy odlot na lotnisku w Przylepie! odbędzie sięw najbliższą sobotę, tj. 24 sierpnia. Piknik skierowany jest przede wszystkim do osób lubiących sporti aktywny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla uczestników zaplanowano dużo atrakcji sportowych, w tym biegi indywidualne i drużynowe, maraton rowerowy oraz finał Mikrolotowych Mistrzostw Polski. Jedną z firm, która wspiera tegoroczne wydarzenie, jest zielonogórska elektrociepłownia.

„Cieszymy się, że udało nam się ponownie zorganizować ten rodzinny, sportowy piknik. Na terenie ziemi Lubuskiej sporty lotnicze prezentują się szczególnie atrakcyjnie, dlatego wszystkich zapraszamy na teren lotniska do Przylepy. Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez naszych partnerów, do których dołączyła w tym roku Elektrociepłownia Zielona Góra” - mówi Artur Haładyn, Dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej.

To już kolejne wsparcie inicjatyw sportowych przez Elektrociepłownię Zielona Góra. Na początku sierpnia spółka podpisała umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Koszykówki Młodzieżowej Zastal, a miesiąc wcześniej z Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA, na mocy którego drużyna juniorów przyjęła nazwę Elektrociepłownia Falubaz Junior Zielona Góra. Zielonogórska elektrociepłownia wsparła również koncert organizowany przez Bachus Classic Orchestra oraz festiwal muzyki CORNO – Brass Music Festival, a także zawarła umowę z Filharmonią Zielonogórską, nad którą mecenat objęła PGE Energia Ciepła. Poprzez zaangażowanie w wydarzenia i inicjatywy lokalne PGE Energia Ciepła realizuje ambicję bycia partnerem miast i regionów, w których prowadzi swoją działalność.