Elektrociepłownia „Zielona Góra” kontynuuje współpracę z zielonogórskim Klubem żużlowym SSA

29.04.2022
0815b4606fb7cbfb7e33f0f603881642

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, przedłużyła współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym, zostając sponsorem szkółki żużlowej w sezonie 2022.

Podpisana w siedzibie Klubu umowa jest kontynuacją współpracy. Dzięki finansowemu wsparciu młodzi adepci sportu żużlowego będą mogli rozwijać swoje talenty, by  w przyszłości stanowić o sile zielonogórskiej drużyny.

- Współpracujemy z klubem żużlowym od wielu lat. Wspierając młodych zawodników zielonogórskiego sportu, umożliwiamy im dalszy rozwój. Elektrociepłownia Zielona Góra, poza swoją podstawową działalnością jaką jest produkcja ciepła i energii elektrycznej angażuje się w lokalne projekty sportowe i społeczne – mówi Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Szkółka żużlowa organizuje systematyczne szkolenia sportowe dla młodzieży, w zakresie sportu żużlowego przy pomocy fachowej kadry trenersko – instruktorskiej. W ramach swojej działalności zrzesza i aktywizuje dzieci i młodzież do uprawiania sportu żużlowego – jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Zielonej Górze. Ubiegłoroczne sukcesy młodzieżowców w postaci obrony tytułów mistrzowskich w turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski par klubowych oraz Drużynowych Mistrzostw Polski juniorów świadczą o wysokiej jakości szkolenia. 

- Żużel to sport wymagający wielkiej odwagi, zaangażowania, wytrwałości i pracowitości. Chcemy nim zainteresować młodzież, dlatego jesteśmy aktywni w całym województwie i organizujemy cykliczne nabory. Dzięki wsparciu partnerów takich, jak Elektrociepłownia „Zielona Góra” jestem spokojny o pracę szkółki oraz rozwój obecnych i przyszłych adeptów. Elektrociepłownia wspiera nas także w wielu innych aspektach działalności klubu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni  – podkreśla prezes zielonogórskiego klubu Wojciech Domagała.