Bydgoska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła wspiera dzieci i młodzież z Klubu Sportowego Gwiazda

04.04.2022
11743c96d40998095a125ae54ac65dd9

PGE Energia Ciepła została Partnerem wydarzenia „Z naszą energią rozbłyśnie każda gwiazda”, której organizatorem był Klub Sportowy Gwiazda w Bydgoszczy. To już kolejne wsparcie amatorskiego sportu dzieci i młodzieży w ramach współpracy spółki z bydgoskim klubem.  

Klub Sportowy Gwiazda po raz pierwszy zorganizował cykl amatorskich turniejów sportowych dla dzieci i młodzieży z rocznika 2010-2014 przy współpracy z PGE Energia Ciepła. Młodzi adepci sportu przez pięć niedziel od końca lutego do marca br. rozgrywali mecze piłkarskie na murawie stadionu przy ulicy Nakielskiej. Łącznie w turniejach zagrało 36 drużyn, a tym samym około 400 młodych piłkarzy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a dla najlepszych drużyn i zawodników zostały przygotowane specjalne puchary.

- Bydgoska elektrociepłownia chętnie angażuje się w działania wpierające sport dzieci i młodzieży. Młodzi piłkarze mają pasję, ogromny zapał i wytrwałość w realizacji sportowych celów. Takie postawy są godne naśladowania i mogą być inspiracją dla innych, szczególnie dla najmłodszych pasjonatów sportu – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy.

Klub Sportowy Gwiazda jest organizatorem zajęć sportowych, treningów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerów i instruktorów, posiadających wieloletnie doświadczenie. Działalność klubu aktywizuje dzieci oraz młodzież, zachęcając ich do rozwijania sportowej pasji.

- Jest nam niezwykle miło, że kolejny raz PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy kontynuuje z nami współpracę. Mamy nadzieję, że w najbliższej perspektywie zrealizujemy wspólnie projekty, które przyczynią się do promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Dziękujemy za wsparcie dla prowadzonej przez nas działalności sportowej wśród dzieci i młodzieży z Klubu Sportowego Gwiazda – powiedział Rafał Jagodziński, członek zarządu Klubu Sportowego Gwiazda.

PGE Energia Ciepła od wielu lat angażuje się w działania społeczności lokalnej w miastach w których ma swoje elektrociepłownie. Szczególnie ważny jest rozwój kultury fizycznej najmłodszych realizowany poprzez wsparcie klubów sportowych w całej Polsce, w których działają sekcje dziecięce i młodzieżowe, stanowiące zaplecze sportowe dla drużyn seniorskich.

wróć do Aktualności