• Rekordowe przyłączenia do sieci ciepłowniczej w Zielonej Górze

  15.01.2020

  Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła spółki z Grupy Kapitałowej PGE, w 2019 roku przyłączyła do sieci ciepłowniczej 67 obiektów pozyskując tym samym aż 13,1 MWt mocy cieplnej z realizacji nowych przyłączeń na pierwotnym oraz wtórnym rynku ciepła. Jest to najlepszy wynik od 2009 roku, odkąd właścicielem sieci ciepłowniczej jest elektrociepłownia.

  Więcej
 • KOGENERACJA dzieli się ciepłem i dobra energią

  14.01.2020

  Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, już od ponad stu lat obecny jest w miejskim krajobrazie Wrocławia. Spółka dostarcza mieszkańcom ciepło i energię elektryczną, ale również angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W 2019 roku łączna kwota, jaką KOGENERACJA wsparła liczne instytucje oraz wydarzenia, wyniosła blisko 500 tysięcy zł.

  Więcej
 • W Gorzowie coraz więcej budynków podłączanych jest do miejskiej sieci ciepłowniczej

  10.01.2020

  Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Gorzowie Wielkopolskim przyłączyła w 2019 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej 13 nowych obiektów o łącznym zapotrzebowaniu 3,7 MWt. Jednocześnie prowadzi od wielu lat program likwidacji piecyków gazowych. Tylko w 2019 roku zlikwidowano około 2000 piecyków i zastąpiono je modułami dostarczającymi ciepłą wodę użytkową ze scentralizowanego systemu ciepłowniczego o łącznej mocy 1,3 MWt.

  Więcej

Spółki i Oddziały

Ciekawostki

W Toruniu posiadamy dwie turbiny, które są zmodyfikowaną konstrukcją silnika odrzutowego modelu Boeinga 747. Turbiny uruchamiają się w zaledwie 15 minut!

pgeenergiaciepla_site