• Ekologiczne ciepło także poza granicami Krakowa

  20.05.2020

  Budynki na obszarze niemal 100 hektarów w Krakowie i Zielonkach zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy PGE Energia Ciepła, spółką z Grupy Kapitałowej PGE oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Krakowie.

  W najbliższych latach niemal pięciokrotnie wzrośnie zapotrzebowanie na ciepło w tym rejonie, a docelowo około 12 tys. mieszkańców będzie korzystać z ciepła sieciowego i ciepłej wody użytkowej dostarczanej przez sieć krakowskiego MPEC, a wytworzonych w krakowskiej elektrociepłowni.

  Więcej
 • PGE Energia Ciepła wraz z filharmoniami zaprasza najmłodszych do udziału w muzycznych zajęciach edukacyjnych

  14.05.2020

  Posłuchaj energii Miasta – pod takim hasłem PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE, rusza z projektem skierowanym do dzieci. Jego współtwórcami są filharmonie zlokalizowane w miastach, w których spółka prowadzi swoją działalność.

  Więcej
 • Ciepło przez 365 dni w roku od PGE Energia Ciepła

  12.05.2020

  PGE Energia Ciepła, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, zapewnia ciepło w domach dla 2 mln odbiorców. Ze względu na duże wahania temperatury spółka zachęca mieszkańców do utrzymania ogrzewania, aby zachować w domach komfort cieplny. Elektrociepłownie PGE Energia Ciepła pracują w ruchu ciągłym i są gotowe dostarczać ciepło zgodnie potrzebami mieszkańców, nawet przez 365 dni w roku, również w chłodne noce wiosny i lata.

  Więcej

Spółki i Oddziały

Ciekawostki

Jeden z projektów zrealizowanych przez Centrum Badań i Rozwoju PGE Energia Ciepła dotyczył technologii usuwania metali ze ścieków pochodzących z instalacji mokrego odsiarczania spalin w celu zminimalizowania wpływu na środowisko.

pgeenergiaciepla_site