Znamy zwycięzców I. Szkolnego Energetycznego Challenge’u PGE Energia Ciepła

24.06.2021
b59bb146c9be237930b03d8cd51474e1

70 uczestników, 18 drużyn, 8 miast – to wynik I. Szkolnego Energetycznego Challenge’u, który odbył się 15 czerwca br. Uczniowie klas 2 i 3 ze szkół technicznych z całej Polski, z którymi PGE Energia Ciepła, współpracuje w ramach programu Energetyczna Kariera, zmierzyły się drużynowo w teście online z wiedzy o energii i ekologii.

Konkurs odbył się w interaktywnej formule, w której czteroosobowe drużyny odpowiadały na 40 pytań zamkniętych zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zagadnień związanych z sektorem energetycznym, a także z obszarów dotyczących odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjności, ochrony powietrza i klimatu. Dodatkowo pojawiły się pytania dotyczące głównych kierunków transformacji energetycznej Grupy PGE, w tym Strategii Ciepłownictwa. Dzięki tak skonstruowanym pytaniom, uczestnicy i goście I. Szkolnego Energetycznego Challenge’u mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i poznania kierunków transformacji ciepłownictwa, zgodnie ze strategią #PGE2050.  

Zwycięskie drużyny to: 

I miejsce - drużyna 110 Kv z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, 

II miejsce -  drużyna Zsecarrots z Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie,

III miejsce - drużyna Elektryczne Gumisie z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku. 

Zwycięskie drużyny zdobyły największą ilość punktów, udzielając najwięcej poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie. Każdy z zawodników zwycięskich drużyn otrzymał voucher do wykorzystania w sieci sklepów z elektroniką. Dla pozostałych uczestników zostały przygotowane upominki w postaci gadżetów z logo PGE Energia Ciepła.

Wiceprezes PGE Energia Ciepła Maciej Jankiewicz zwraca uwagę, że konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez PGE Energia Ciepła od 2019 r. programu Energetyczna Kariera. – Jego celem jest współpraca ze szkołami technicznymi o profilu energetycznym i zachęcanie uczniów do podejmowania pracy w energetyce jako atrakcyjnej i przyszłościowej branży – dodaje. Jego zdaniem kształcenie zawodowe jest tym obszarem edukacji, który obok szkolnictwa wyższego, ma największy wpływ na przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki. - Dlatego kluczowym elementem programu Energetyczna Kariera jest współpraca bezpośrednio ze szkołami i młodzieżą, dzięki czemu uczniowie mają możliwość nauki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznania elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże w PGE Energia Ciepła – podkreśla.