Uczniowie wrocławskich szkół zagrają w edukacyjną grę planszową Ekostraży, którą ufundowała KOGENERACJA

20.09.2021
aaa0c1db5e2b02e4b1ff3fa0a24237c9

Już pod koniec września, w ramach projektu „Dzikie w mieście”, do wrocławskich szkół trafi gra planszowa edukująca najmłodszych, jak zachowywać się w stosunku do dziko żyjących zwierząt napotykanych w mieście. Środki na jego realizację zostały przekazane za pośrednictwem Fundacji PGE.

Co zrobić ze znalezionym na ulicy jeżem, jak pomóc rannemu ptakowi, kiedy i czym dokarmiać kaczki oraz łabędzie, jak sobie poradzić, kiedy do mieszkania wleci nietoperz, co zrobić, gdy znajdziemy młode zwierzę bez matki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań najmłodsi uzyskają dzięki grze opracowanej przez Ekostraż, w ramach projektu „Dzikie w mieście”. Do współpracy nad projektem przyłączyła się wrocławska KOGENERACJA.  

- Od wielu już lat współpracujemy z Ekostrażą przy realizacji licznych działań mających na celu wspieranie zwierząt w potrzebie. Tym razem postawiliśmy wspólnie na edukowanie najmłodszych - mówi Andrzej Jedut, prezes KOGENERACJI. – Wierzę, że dzieci poprzez zabawę otrzymają wiele pożytecznych informacji, które potem przydadzą się im w codziennym życiu.

Inicjatorzy projektu stawiają na edukację od najmłodszych lat - projekt skierowany jest do dzieci klas I – III. Mają też nadzieję, że główny przekaz projektu „Dzikie w mieście” trafi nie tylko do najmłodszych odbiorców, ale, za ich pośrednictwem, również do dorosłych.

- Nasza gra, bawiąc, uczy najmłodszych empatycznego, ale też rozsądnego podejścia do zwierząt – mówi Katarzyna Szakowska, rzecznik prasowy Ekostraży. - Jesteśmy przekonani, że ten sposób edukowania najmłodszych jest o wiele bardziej efektywny niż klasyczne prelekcje. Wszystkim dzieciom życzymy dobrej i mądrej zabawy – dodaje.

W dystrybucję gier zostaną zaangażowani wolontariusze Ekostraży.

wróć do Aktualności