PGE Energia Ciepła sponsorem akcji „Wyprawka dla Żaka”

04.09.2020
b0582d2ff7fadf876bff64b0afd8c22b

Już po raz 20. Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował akcję „Wyprawka dla Żaka”. Celem kampanii jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Bydgoska elektrociepłownia od kilku lat aktywnie wspiera akcję.

Za nami finał charytatywnej akcji pn. „Wyprawka dla Żaka”, który odbył się w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Tegoroczne wydarzenie było częścią Magicznego Świata Baśni i Bajek Pozytywka 2020 – festiwalu sztuki i kultury dla dzieci. PGE Energia Ciepła już od kilku lat wspiera akcję PCK na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki podjętej współpracy, materiały szkolne docierają do najbardziej potrzebujących uczniów szkół podstawowych.

Dla wielu rodzin zakup podręczników, zeszytów i podstawowego wyposażenia plecaka jest dużym obciążeniem domowego budżetu. Wówczas pomoc od organizacji charytatywnych, instytucji, a także ludzi dobrej woli jest jedyną, którą mogą uzyskać. Dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej stanowi  ona ogromne wsparcie. Już od ponad dwudziestu lat Kujawsko-Pomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża nie zapomina o najbardziej potrzebujących dzieciach z Bydgoszczy i z całego województwa.

Elektrociepłownia w Bydgoszczy od kilku lat wspiera lokalny Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasze działania są ukierunkowane przede wszystkim na pomoc najbardziej potrzebujących. Niesienie pomocy potrzebującym, zwłaszcza dzieciom to w naszej ocenie priorytet – mówi Wojciech Dobrak, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy.

Tegoroczny finał akcji pn. „Wyprawka dla Żaka”, ze względu na utrzymująca się sytuację epidemiczną, przyjął niestandardową formę. Bezpieczeństwo najmłodszych jest priorytetem, dlatego PCK zrezygnowało z organizacji corocznej gali z koncertem. W tym roku, uroczyste wręczenie plecaków odbyło się dzięki gościnności Fundacji Kultury Pozytywka, podczas Magicznego Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Dodatkowym elementem akcji była loteria fantowa, której dochód całkowity przekazany zostanie na kolejne edycje akcji. Przez cały poniedziałek w siedzibie PCK przy ul. Warmińskiego w Bydgoszczy wydawane były plecaki dla dzieci, które nie miały możliwości dotarcia do Myślęcinka. Polski Czerwony Krzyż w kolejnych latach planuje utrzymanie i realizację ogólnopolskiej kampanii pn. „Wyprawka dla Żaka”.

wróć do Aktualności