PGE Energia Ciepła przekazała niemal 520 tys. zł potrzebującym w ramach ogólnopolskiego programu Dzielimy się ciepłem

21.02.2022
316be5e3e4dd0e8f1da2430bb7e72b06

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, od lat realizuje program „Dzielimy się ciepłem”, wpierając najbardziej potrzebujących odbiorców w  pokryciu rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W 2021 r. w ramach programu przekazała 520 tys. zł potrzebującym z 12 miast.

W 2021 r. w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” PGE Energia Ciepła wsparła 38 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 520 tys. zł. W ten sposób spółka wspomogła działalność szpitali, hospicjów, schronisk, fundacji i stowarzyszeń, aby mogły one jeszcze lepiej spełniać swoje misje dla najbardziej potrzebujących. To ponad 90 tys. zł więcej niż w 2020 r., wówczas dla potrzebujących przekazano kwotę 427 tys. zł.

- PGE Energia Ciepła jest częścią ekosystemu polskich miast, w których prowadzi swoją działalność,  działając na rzecz lokalnych społeczności i ochrony środowiska.  Jednym z nich jest wsparcie najbardziej potrzebujących odbiorców realizowane w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Co roku wspieramy coraz więcej organizacji, przekazując darowizny na  dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. W ciągu ostatnich trzech lat przekazaliśmy ponad milion złotych na ten cel - mówi Przemysław Kołodziejak, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła.

Dzielimy się ciepłem

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz. Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł. Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

W 2019 r. Program został wyróżniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu  wśród sześćdziesięciu projektów społecznych biznesu, które miały największą wartość dla społeczeństwa w mijającym 30-leciu. Ranking przygotował ośrodek analityczny THINKTANK oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Program „Dzielimy się ciepłem” był również nominowany do Nagrody Obywatelskiej przyznawanej przez Prezydenta RP.

wróć do Aktualności