PGE Energia Ciepła na rzeszowskim Pikniku Nauki i Techniki

13.06.2022
8eef13ea763d71daa116d77516da7c3a

Rzeszowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła z Grupy PGE po raz kolejny została partnerem Pikniku Nauki i Techniki „Moc Odkrywców”. Stoisko spółki zaprezentowane zostało 11 czerwca na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Piknik Nauki i Techniki „Moc Odkrywców” ma na celu popularyzację wiedzy naukowej i technicznej oraz promocję regionu jako miejsca przyjaznego rozwojowi nauki, innowacji i nowoczesnego modelu edukacji. Podczas trwającego ponad 7 godzin widowiska, na prawie 50 stoiskach, zaprezentowały się zespoły animatorów z całej Polski. Oprócz tradycyjnego miasteczka namiotowego w plenerze, piknikowi towarzyszyły wykłady i pokazy popularnonaukowe w salach wykładowych.

Stoisko rzeszowskiej elektrociepłowni stanęło na terenie miasteczka namiotowego w plenerze, w Pasażu Nauki i  Techniki. Pracownicy PGE Energia Ciepła przybliżali zainteresowanym gościom tajniki pracy elektrociepłowni. Odpowiadali na pytania zainteresowanych gości, a także za pomocą modelu sortownika grawitacyjnego, demonstrowali pracę Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.

- Jesteśmy związani z miastem i jego mieszkańcami , bo to dla nich produkujemy ciepło i energie elektryczną. Cieszymy się, że jesteśmy partnerem Pikniku Nauki i Techniki, na którym reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne, jak i humanistyczne. Jest to ciekawy sposób na wspólne, rodzinne spędzanie czasu  – powiedział Paweł Majewski, dyrektor Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Rzeszowie.

wróć do Aktualności