PGE Energia Ciepła na 100-lecie odzyskania niepodległości

09.11.2018
2d8f41b4e081001302726c32dacb9c24

Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości PGE Energia Ciepła zaangażowała sięw wydarzenia o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym w lokalizacjach, w których ma swoje elektrociepłownie.

 

PGE Energia Ciepła przyłączyła się do akcji „Kropelka Energii dla Niepodległej", której partnerem jest GK PGE. Akcja wpisuje się w cykl obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Patronat nad „Kropelką" objął minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Celem akcji jest uczczenie polskich bohaterów przelewających niegdyś krew za ojczyznę. Teraz to my możemy kultywować ich pamięć, oddając krew dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka, np. na potrzeby operacji i leczenia chorób nowotworowych.

W Gdańsku PGE Energia Ciepła będzie głównym partnerem koncertu patriotycznego, który odbędzie się w środowy wieczór 14 listopada w studiu Radia Gdańsk, organizatora wydarzenia. Koncert w studiu Radia Gdańsk transmitowany będzie na żywo. W wykonaniu znanych artystów, m. in Stanisława Soyki, zostaną zaprezentowane nowe aranżacje piosenek patriotycznych, m.in. „Rota”, „My, Pierwsza Brygada”.

PGE Toruń wspiera lokalne projekty upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – jednym z nich jest finałowy bieg Toruńskich Sztafet Wolności 2018 -Bieg z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowany przez Stowarzyszenie Run To Run i Miasto Toruń. Bieg jest zwieńczeniem cyklu czterech biegów odbywających się w 2018 roku w ramach Toruńskiej Sztafety Wolności 2018 r. ”.Podczas biegu finałowego zawodnicy otrzymają medal przedstawiający fortyfikację Miasta i flagę Polski.