PGE Energia Ciepła atrakcyjnym pracodawcą. Tłumy na stoisku Spółki podczas Targów Pracy AGH i Festiwalu Pracy Jobicon

30.03.2023
targi_fot

PGE Energia Ciepła to lider segmentu ciepłownictwo w Grupie PGE, który swoją silną pozycję na rynku zawdzięcza wielu inwestycjom, nowoczesnej infrastrukturze, ale również wysoko wykwalifikowanym pracownikom. Aby zadbać o stały dopływ nowych pracowników spółka uczestniczyła w kolejnej  edycji Targów Pracy AGH oraz Festiwalu Pracy JOBICON, które odbyły się pod koniec marca w Krakowie.

 

2 dni spotkań, kilkanaście godzin rozmów, setki zainteresowanych kandydatów  - tak wyglądało stoisko PGE Energia Ciepła  podczas Targów Pracy AGH i Festiwalu Pracy Jobicon w Krakowie. Bezpośrednie spotkania pracowników spółki z kandydatami były poświęcone możliwościom podjęcia pracy w branży energetycznej pod skrzydłami PGE, a także poznania spółki PGE Energia Ciepła, w tym ofert pracy oraz staży dla kandydatów.

- Udział w targach to niezwykle inspirujące doświadczenie. Te kilka dni wypełnionych było spotkaniami i ciekawymi rozmowami z osobami poszukającymi pracy i zainteresowanymi tym, czym się zajmujemy w  branży energetycznej. Dzięki takim wydarzeniom możemy dotrzeć bezpośrednio do kandydatów, przybliżyć im specyfikę naszych procesów technologicznych i pomówić o stanowiskach z naszego segmentu, na które aktualnie poszukujemy kandydatów z unikatowymi kompetencjami – mówi Katarzyna Hryniawska, specjalista ds. rekrutacji i szkoleń w PGE Energia Ciepła.

Targi Pracy AGH, organizowane już od ponad 20 lat, na dobre wpisały się w kalendarz krakowskich wydarzeń, zaś Jobicon to dość świeża inicjatywa, której pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku. Obie imprezy stworzono z myślą o studentach i absolwentach, którzy chcą połączyć praktyczne poszukiwania pracy z rozwojem osobistym. Na młode talenty co roku czekają spotkania z przedstawicielami wielu firm, konsultacje CV, testy predyspozycji zawodowych czy symulacje rozmów rekrutacyjnych.

Obecność PGE Energia Ciepła na tych wydarzeniach daje kandydatom możliwość poznania zawodu energetyka oraz dowiedzenia się, jaki powinien być pierwszy krok w poszukiwaniu pracy w branży energetycznej i znalezienia ciekawych możliwości rozwoju zawodowego.

PGE Energia Ciepła jako największa firma w branży ciepłowniczej proponuje atrakcyjną i przyszłościową ścieżkę kariery. Spółka stawia na ciągły rozwój, inwestowanie w pracowników, wprowadzanie nowoczesnych technologii, a w ramach programu edukacyjnego „Energetyczna kariera” oferuje młodzieży odbycie praktyk zawodowych i staży w swoich lokalizacjach.