Obrączkowanie sokołów z gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła

22.05.2018
986f7be87d45a9b91ea5d514ca871ff8

W Światowym Dniu Ziemi wykluł się dziewiąty potomek pary sokołów Bryzy i Bosmana, zamieszkujących w gnieździe komina gdyńskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże. Kilka dni później na świat przyszło kolejne pisklę.

Badania wykazały, że oba młode do samiczki. Miesiąc po ich narodzinach, 21 maja, elektrociepłownia w Gdyni – jak co roku – zaprosiła specjalistów ze Stowarzyszenia „Sokół”, aby zaobrączkowali i przebadali ptaki. Sokoły zostały przetransportowane z gniazda na ziemię, została pobrana ich krew do badania i dostały obrączki, dzięki, którym możliwa będzie ich obserwacja i rozpoznanie. Całej akcji przyglądali się zaproszeni uczniowie z sąsiadującej szkoły podstawowej.

Na naszej stronie zamieszczony jest podgląd kamery pozwalający na pełną obserwację całej rodziny gdyńskich sokołów. Zapraszamy do oglądania i śledzenia życia naszych sokołów. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie na wybór imion dla dwóch sokolich sióstr z Gdyni. Szczegóły pod adresem peregrinus.pl>>>