Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła wspiera zdolną młodzież z Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie

29.06.2022
26c0eb3b117b2187ddf4dc628ff080fa

24 czerwca uroczystym apelem zakończył się kolejny rok szkolny w Zespole Szkół Energetycznych w Krakowie. W ramach programu Energetyczna Kariera przedstawiciele krakowskiej Elektrociepłowni wzięli udział w uroczystości i wręczyli upominki dla uzdolnionej młodzieży z klas, objętych patronatem.

Zakończenie roku szkolnego to jedno z ważniejszych wydarzeń dla szkoły, a także dobra okazja do docenienia najzdolniejszych uczniów. Uroczystość odbyła się w siedzibie szkoły przy ulicy Loretańskiej w Krakowie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i przemówieniu Dyrektora Szkoły, przyszedł czas na wyróżnienie najzdolniejszych, dla których PGE Energia Ciepła ufundowała upominki w postaci sprzętu elektronicznego. 

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest edukacja młodzieży, a także świadomy wybór  dalszej ścieżki kariery. Wierzymy, że  nasza współpraca z Zespołem Szkół Energetycznych zachęci uczniów do podejmowania praktyk zawodowych, a absolwentów do podejmowania pracy w ciepłownictwie i energetyce, jako atrakcyjnej oraz przyszłościowej branży, która stawia na ciągły rozwój – powiedział Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni.

Zespół Szkół Energetycznych to szkoła z wieloletnią tradycją, kształcąca w takich zawodach jak technik elektryk, technik elektronik czy technik informatyk. Od 2017 roku szkoła współpracuje z PGE Energia Ciepła w ramach programu Energetyczna Kariera, który umożliwia uczniom poznanie branży energetycznej, charakteru pracy w zakładach produkujących ciepło i energię oraz świadomego podjęcia decyzji, co do przyszłych wyborów zawodowych.

PGE Energia Ciepła od wielu lat wspiera lokalne działania edukacyjne. Corocznie spółka obecna jest na Festiwalu Zawodów w Krakowie, prezentując możliwości zawodowe, związane z energetyką i ciepłownictwem. Współpracując z ZSE w Krakowie, umożliwia młodzieży odbycie praktyk oraz staży w krakowskiej elektrociepłowni. Za wkład w promowanie i modernizację szkolnictwa zawodowego, spółka została wyróżniona przez Zarząd Województwa Małopolskiego podczas czerwcowej Gali Kształcenia Zawodowego 2022.