Elektrociepłownia „Zielona Góra” kontynuuje współpracę z zielonogórską szkółką żużlową

09.07.2024
ZG

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, przedłużyła współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym, pozostając sponsorem szkółki żużlowej w 2024 roku.

 

Dzięki przekazanemu wsparciu młodzi adepci sportu żużlowego będą mogli rozwijać swoje umiejętności, korzystając z dostępu do profesjonalnych treningów, sprzętu oraz doświadczonej kadry trenerskiej. Obecnie do szkółki uczęszcza 30 adeptów. Zajęcia odbywają się w kilku sekcjach, w zależności od pojemności silników motocykli żużlowych są to kategorie: 125 cc, 250 cc, 500 cc oraz  na pit-bike`ach. Tylko w lipcu zaplanowanych jest 30 sesji treningowych.

- Cieszę się, że Elektrociepłownia „Zielona Góra” angażuje się w rozwój naszej szkółki żużlowej. Szkolenie młodzieży to bardzo ważny element naszej działalności, a jednocześnie wymagający proces, który może się udać tylko przy mocnym wsparciu przyjaciół. Zielonogórska elektrociepłownia bez wątpienia należy do tego grona – podkreśla prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” od lat wspiera rywalizację młodzieży na torach  żużlowych - jest to dyscyplina sportowa wpisana w historię Zielonej Góry. Podpisana umowa, stanowiąca kontynuację wieloletniej współpracy z zielonogórską szkółką żużlową, pozwoli młodym adeptom na rozwój pasji sportowej i osiąganie kolejnych, coraz większych sukcesów.

Elektrociepłownia „Zielona Góra” poza swoją podstawową działalnością, jaką jest produkcja ciepła i energii elektrycznej, wspiera zielonogórskie wydarzenia kulturalne, instytucje dbające o rozwój dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.