Spółka PGE Ekoserwis Sp. z o.o. powstała z połączenia dwóch spółek zależnych o podobnym profilu działalności - Renevis Inżynieria Środowiska Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Utex Sp. z o.o., spóki z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży. 

Naszą Misją jest efektywne łączenie rozwiązań ekologicznych i ekonomicznych, polegających na zapewnieniu kompleksowej obsługi w zakresie zarządzania UPS (Ubocznymi Produktami Spalania), świadczeniu usług w obszarach pomocniczych dla wytwórców energii elektrycznej i ciepła oraz dostaw materiałów na bazie UPS, przestrzegając zasad BHP i etyki, działając w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju oraz z poszanowaniem wartości Grupy PGE.

Jesteśmy ekspertem w zakresie zagospodarowania ubocznych produktów spalania, a także świadczenia kompleksowych usług (w obszarach nawęglania, odpopielania,  zarządzania składowiskami) na rzecz elektrociepłowni i elektrowni. Rocznie zagospodarowujemy ok. 2 mln ton ubocznych produktów spalania. Świadczymy usługi na terenie  jednostek z GK PGE. Posiadamy 3 zakłady produkcyjne w Rybniku, Częstochowie i Kamieniu k. Wrocławia.

pgeenergiaciepla_site