Pod tym hasłem kryje się program odpowiedzialności społecznej zainicjowany w 2016 r. Adresatem programu są mieszkańcy Gdańska, a jego celem jest zachęcenie mieszkańców do większego zaangażowania w codzienne życie i rozwój swoich dzielnic i ulic. W ramach programu, mieszkańcy mogą wnioskować o mikro granty na ważne dla ich wspólnoty projekty. Wsparciem przy realizacji tych projektów są szkolenia, warsztaty oraz profesjonalna pomoc doradców zawodowych, ekspertów oraz radnych miejskich i dzielnicowych w ramach Inkubatora Sąsiedzkiej Energii (ISE), który powstał w zrewitalizowanym budynku starej dzielnicy Gdańska – Dolnym Mieście. Elektrociepłownia w Gdańsku jest współorganizatorem tego projektu oraz sponsorem mikro grantów.

Przez stworzenie programu praktyk letnich, spółka angażuje się w rozwój kompetencji studentów uczelni technicznych zainteresowanych branżą energetyczną: do września 2017 r. 31 praktykantów pracowało nad własnymi projektami i odpowiadało za ich efekt końcowy w każdym obszarze – od produkcji, przez finanse i zakupy, po sprzedaż i obsługę klientów.Program działa od 2013 r.

Elektrociepłownia w Krakowie już czterokrotnie została wyróżniony tytułem Mecenasa Kultury Krakowa za najciekawsze i najbardziej długotrwałe wspieranie instytucji kultury w mieście. Tytuł Mecenasa Kultury Krakowa jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez prezydenta miasta firmom, instytucjom i osobom, które najbardziej przyczyniają się do promowania tego obszaru w Krakowie. Elektrociepłownia w Krakowie otrzymała ten tytuł w 2004, 2006, 2009, 2013 r. Ponadto, była trzykrotnie wyróżniona tytułem Filantropa Krakowa za akcję społeczną „ Podzielmy się ciepłem”, w ramach której organizacje pozarządowe otrzymały dopłaty do rachunków za ogrzewanie.

pgeenergiaciepla_site