Instytucje kultury objęte mecenatem:

To największa instytucja życia muzycznego w północnej Polsce, którą odwiedzają melomani nie tylko z regionu, ale także z kraju i z całego świata. PFB organizuje koncerty symfoniczne, recitale i wieczory kameralne, których wykonawcami są najwybitniejsi muzycy polscy, a także artyści z całego świata. Siedziba Filharmonii Bałtyckiej mieści się w dawnej elektrociepłowni Ołowianka, której budynki zostały przekazane na cele kultury w 1997 r.. To przykład zaadaptowania dawnego obiektu przemysłowego na profesjonalną salę koncertową. Więcej o tym, jak elektrociepłownia stała się filharmonią można przeczytać tutaj

W 2019 r. Polską Filharmonię Bałtycką odwiedziło ponad 230 tysięcy widzów na 443 wydarzeniach artystycznych. Zorganizowanych zostało 150 koncertów własnych, w tym 44 z udziałem gwiazd światowej pianistyki: Julianny Awdiejewej, Ewy Pobłockiej, Leszka Możdżera, Luisa Fernando Pereza. Jesienią 2020 r. Polska Filharmonia Bałtycka rozpocznie swój 75. jubileuszowy sezon artystyczny.

To jedna z najważniejszych instytucji kultury i jedna z największych sal koncertowych Małopolski. Filharmonia krakowska jako pierwsza wznowiła swoją działalność po wojnie, już w lutym 1945 r. i jest znana szczególnie z wykonywania repertuaru swojego patrona – Karola Szymanowskiego, a także Krzysztofa Pendereckiego. Tradycja wykonywania koncertów w piątek lub sobotę jest stałym punktem krakowskich melomanów oraz kształtuje w nowych pokoleniach kulturalny rytm tygodnia związany z muzyką klasyczną. Szeroka oferta Filharmonii sprawia, że odwiedzają ją zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci . Zainaugurowany w październiku jubileuszowy 75. sezon artystyczny 2019/2020 jest podwójnie ważny dla kulturowego kalendarza stolicy Małopolski – ze względu na jubileusz instytucji i planowane w 2020 r. otwarcie jej zmodernizowanej siedziby. W 2019 r. w wydarzeniach organizowanych przez Filharmonię im. K. Szymanowskiego w Krakowie wzięło udział ponad 20 tys. osób.

To instytucja artystyczna, która powstała w 2014 roku z połączenia Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Mecenat PGE Energia Ciepła nad NFM obejmie w sezonie artystycznym 2019/2020 łącznie ponad trzysta wydarzeń kulturalnych, które dla wielu melomanów są wyjątkowym spotkaniem ze sztuką. Narodowe Forum Muzyki to także bardzo prężnie działające Centrum Edukacyjne, które w każdym miesiącu organizuje kilkanaście zajęć i warsztatów muzycznych skierowanych do najmłodszych. W ramach projektu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato" prowadzone są „lekcje" śpiewania kołysanek, po to, by podkreślić rolę muzyki w rozwoju dziecka od pierwszych dni jego życia.

Filharmonia Zielonogórska należy do czołowych instytucji kultury nie tylko województwa lubuskiego. Cykl koncertów dla dzieci i młodzieży, Festiwal Smyczkowy Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki, Koncert z okazji Święta Niepodległości, koncert upamiętniający uroczyste obchody 200. rocznicy urodzin  Stanisława Moniuszki to niektóre z wydarzeń, które odbyły się w Filharmonii Zielonogórskiej pod mecenatem PGE Energia Ciepła. Obok koncertów symfonicznych, których rocznie odbywa się około 100, Filharmonia prowadzi szeroką działalność popularyzującą muzykę w środowisku dzieci przedszkolnych, szkolnych i młodzieży oraz organizuje koncerty kameralne, których wykonawcami są często muzycy zielonogórscy. W ciągu 2019 roku ok. 39 tys. melomanów wysłuchało ponad 100 koncertów.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna od ponad 40 lat jest muzyczną wizytówką Torunia, przyciągając na koncerty coraz więcej osób. W 2019 roku PGE Toruń wsparła projekty takie jak Dni Moniuszkowskie,  40-ty jubileusz Orkiestry, koncerty z okazji odzyskania niepodległości oraz cykl koncertów dla dzieci: Symfonika Familijna i koncerty dedykowane dzieciom z okazji Dnia Dziecka i Mikołajek. Szczególnym projektem muzycznym 2019 roku był 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, który odbywa się co trzy lata i ma wymiar międzynarodowy z udziałem najlepszych wirtuozów skrzypiec. W wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną pod mecenatem PGE Toruń w 2019 r. wzięło udział blisko 20 000 słuchaczy.

pgeenergiaciepla_site