PGE Energia Ciepła, we współpracy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego oraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki, od września 2018 r. realizuje program Chodź na łyżwy.

Jest on skierowany do dzieci i młodzieży - uczniów szkół podstawowych. Dzięki programowi mogą oni skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych pod fachowym okiem trenerów, pracujących w klubach i będących członkami PZŁF. Zajęcia na lodzie odbywają się kilka razy w tygodniu i  wspomagane są treningiem motorycznym oraz ćwiczeniami taneczno-baletowymi. Program Chodź na łyżwy działa w 14 polskich miastach, w tym w Warszawie, Lublinie, Gdańsku, Krakowie i Łodzi.

W ramach programu, PGE Energia Ciepła została również partnerem Zimowego Narodowego – strefy zimowych atrakcji na PGE Narodowym. Jako sponsor lodowiska rodzinnego oraz tytularny partner „Poranków dla dzieci” - lekcji z udziałem instruktorów i animatorów, PGE Energia Ciepła zaprasza do nauki jazdy na łyżwach. Łyżwiarstwo to dziedzina sportu, którą może uprawiać każdy, niezależnie od wieku.

Obecnie trwa druga edycja programu „Chodź na łyżwy”, która obejmuje łącznie 25 klubów i ponad 40 grup zajęciowych w 14 miastach w Polsce. W programie weźmie udział blisko 500 dzieci.

Informacje o zapisach i terminach zajęć można znaleźć na stronie www.chodznalyzwy.pl

Do aktywnego trybu życia i nauki jazdy na łyżwach zachęcała mistrzyni i trenerka jazdy na łyżwach Renata Aleksander w programie Chodź na łyżwy w "Pytaniu na śniadanie":

Chodź na łyżwy w "Pytaniu na śniadanie" - zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu

pgeenergiaciepla_site