• pge-energia-ciepla-oddzial-ec-w-bydgoszczy-3-.jpg
  W 2019 roku minęło 90 lat od momentu, gdy pracę rozpoczęła najstarsza z bydgoskich elektrociepłowni – dawna Elektrownia Jachcice, a obecnie należąca do Grupy PGE Elektrociepłownia Bydgoszcz I.
 • pge-energia-ciepla-oddzial-ec-w-gorzowie-wlkp-3-.jpg
  Od zniszczonej podczas wojny elektrowni, aż do nowoczesnego i ekologicznego oddziału PGE Energia Ciepła. Gorzowska elektrociepłownia obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia.
 • pge-ec-oddzial-nr-1-w-krakowie-1-.jpg
  50 lat Elektrociepłowni w Krakowie
  PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie jest największym producentem ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Wytwarza ponad 70% ciepła dostarczanego mieszkańcom Krakowa. W tym roku obchodzi 50-lecie istnienia.
 • pge-energia-ciepla-oddzial-wybrzeze-2-.jpg
  PGE Energia Ciepła Oddział w Wybrzeżu, to dwie elektrociepłownie - w Gdańsku i Gdyni. Korzenie energetyki na Wybrzeżu sięgają końca XIX wieku. 18 lipca 1899 r. nastąpił rozruch Elektrowni Ołowianka, która w późniejszym okresie już jako elektrociepłownia działała nieprzerwanie do 1997 r. ...
 • pge-energia-ciepla-ec-oddzial-w-rzeszowie-1-.jpg
  Rzeszowska elektrociepłownia została zaprojektowana w latach 70-tych , jako obiekt, który miał docelowo produkować 100 MW energii elektrycznej i ponad 600 MWt energii cieplnej.
pgeenergiaciepla_site