• Bydgoska elektrociepłownia wsparła potrzebujących w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”

  18.01.2021

  PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy, z Grupy PGE, wsparła potrzebujących w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”. Beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową wyprodukowaną w bydgoskiej elektrociepłowni.

  dzielimy-sie-cieplem-schronisko.jpg
 • PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem w Lublinie

  13.01.2021

  PGE Energia Ciepła wspiera odbiorców wrażliwych społecznie w ramach ogólnopolskiego programu "Dzielimy się ciepłem". Pomoc finansową w 2020 r. otrzymały dwa lubelskie szpitale. To wsparcie jest szczególnie istotne ze względu na nadzwyczajną sytuację związaną z pandemią.

  img_5667.jpg
 • Wrocławska KOGENERACJA partnerem internetowej ekogry dla najmłodszych

  13.01.2021

  Ekoeksperymentarium – wyjątkowa gra online dla całej rodziny, która uczy ekologii i promuje zdrowy styl życia. Jednym z jej partnerów jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

  graj-ekoeksperymentarium.png
 • PGE Energia Ciepła wspiera Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie

  13.01.2021

  Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie z Grupy PGE, udzieliła wsparcia Zespołowi Szkół Energetycznych im. Gen. Władysława Sikorskiego, z którą współpracuje w ramach programu edukacyjnego Energetyczna Kariera. Otrzymana pomoc zostanie przeznaczona na realizację innowacyjnego projektu pn. „Zakup zestawu edukacyjnego składającego się z modułu fotowoltaicznego oraz turbiny wiatrowej wraz z osprzętem”.

  na-zdjeciu-zbigniew-zagrodnik-dyrektor-zespolu-szkol-energetycznych-im-wladyslawa-sikorskiego-w-rzeszowie-1-.jpg
 • Ponad 40 obiektów przyłączonych w 2020 roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń

  12.01.2021

  W 2020 roku, kolejnych 40 toruńskich budynków, zostało przyłączonych do sieci ciepłowniczej PGE Toruń. Połowa z nich to nowo powstałe obiekty, pozostałe to z kolei budynki właścicieli, którzy zdecydowali się korzystać z ciepła sieciowego. Zmiana źródła ogrzewania na ciepło sieciowe, produkowane w niskoemisyjnej elektrociepłowni gazowej to dowód coraz większej świadomości ekologicznej mieszkańców, związanej z wiedzą na temat wpływu sposobu ogrzewania na jakość powietrza w mieście. 

  zofijowka.jpg
pgeenergiaciepla_site