• PGE Energia Ciepła wspiera potrzebujących gorzowian

  20.01.2021

  Kolejny rok z rzędu PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, wspiera mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie otrzymało 30 tys. zł w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. 

  dzielimy-sie-cieplem.jpg
 • PGE Energia Ciepła dzieli się ciepłem z potrzebującymi w Trójmieście

  20.01.2021

  Elektrociepłownie w Gdańsku i Gdyni, należące do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem” wsparły odbiorców wrażliwych społecznie. Pomoc finansową w wysokości 44 tys. zł na pokrycie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową otrzymały: Dom Pomocy Społecznej w Gdańsku przy ul. Fromborskiej, prowadzony przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, dom dla osób bezdomnych przy ul. Równej w Gdańsku, prowadzony przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie oraz Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście.

  dps_caritas_gdansk.jpg
 • W 2020 roku we Wrocławiu i w Gminie Siechnice przyłączono do sieci ciepłowniczej 113 obiektów

  20.01.2021

  W 2020 roku, na terenie Wrocławia i Gminy Siechnice przyłączonych zostało do sieci ciepłowniczej 113 obiektów o łącznym zapotrzebowaniu 55,34 MWt. 80 proc. z nich to nowo wybudowane obiekty, pozostałe 20 proc. to z kolei budynki, których właściciele podjęli decyzję o zamianie dotychczasowego źródła ciepła na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej.

  kogeneracja-sa.jpg
 • PGE Energia Ciepła zakończyła prace modernizacyjne magistralnej sieci ciepłowniczej w Zgierzu

  19.01.2021

  PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Zgierzu, z Grupy PGE, zakończyła w minionym roku techniczną realizację zasadniczej części projektu pn. „Wymiana wyeksploatowanych sieci kanałowych na preizolowane w Zgierzu”.

  pge-energia-ciepla-ec-zgierz.jpg
 • Kolejny rekordowy rok dla Elektrociepłowni „Zielona Góra”

  19.01.2021

  Elektrociepłownia Zielona Góra, należąca do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, w 2020 roku przyłączyła do sieci ciepłowniczej 46 obiektów oraz 32 moduły przygotowania ciepłej wody użytkowej, pozyskując tym samym aż 13,2 MW mocy cieplnej z rynku ciepła w Zielonej Górze. Jest to najlepszy wynik od 2009 r., kiedy to elektrociepłownia została właścicielem sieci ciepłowniczej.

  elektrocieplownia-zielona-gora-sa.jpg
pgeenergiaciepla_site